יומני מסע

הפלגה בצרפת

מאת יובל קדר

יוני 2011הפלגה בצרפת

יובל ובנו נדב, הפליגו בלג הראשון של הספינה ROZA , בדרכה מהמפעל בצרפת לביתה בארץ. 

(ROZA היא ספינה מדגם Beneteau Oceanis 37 , בבעלות "תשוט" )

 

 

 

 

אזור ה-Camargue

 Cap d’Agde– מרינה גדולה, חלק מפרוייקט נופש גדול שמתמלא בתקופת ה-Vacance (יולי-אוגוסט) ודי ריק בשאר חודשי השנה. נחמד לטייל ברחובות ההליכה המלאים בחנויות, מסעדות ובתי-קפה, וכן לצפות בשחקני הפיטנג (סמל הנופש הצרפתי) במגרשי המשחק ליד החוף.

 

 

 Stwes Maries de la Mer– עיירה חביבה עם מרינה קטנה (עגינה ים תיכונית). גם כאן אפשר למצוא מבחר של חנויות, מסעדות ובתי-קפה. מומלץ מומלץ לצאת מהמרינה לרחוב המוביל צפונה – לאחר הליכה של כ-200 מ' יתגלה למולכם נוף ה-Camargu, הביצות של שפך נהר ה-Rhone. אם יתמזל מזלכם תוכלו לצפות בלהקות הפלמנגוס מחפשות להן דגים או מתכוננות לשינה על רגל אחת.

 

Carro - מעגן דייגים לא גדול, מקום לכ-10 יאכטות של עד 40 פיט. כדאי לטייל מזרחה לאורך החוף (אפשר להעזר בסימון אדום-לבן של שביל ה-GR). כדאי עוד יותר לבקר ב- boulangerie  הנמצאת בצד המערבי של הרחוב שיוצא מהעיירה, והיא המשובחת ביותר מכל אלה שביקרנו בהן. מול ה- boulangerie נמצאת המכולת השכונתית. בשעות הבוקר נפתח שוק הדגים בסמוך למעגן.

 

אזור Côte d'Azur

 Marseille–  נכנסנו לסיבוב Site-Seeing בנמל העתיק שכעת משמש כמרינה ומוגן בכניסה אליו ע"י מבצר מרשים. אפשר לעגון לשעה-שעתיים במזח של ה- Capitanerie (אחרי הכניסה מצד ימין) ולצאת להתרשם מעט מהעיר.

 

 Illes de Frioul– שני איים שחוברו יחד ע"י סוללת עפר והיו בעבר בסיס של חיל הים הצרפתי. עגינה ים תיכונית על מצופים. האי קטן ולא מתגוררים בו תושבים. אפשר לטייל לקצה האי הצפוני (20 דקות הליכה) לתצפית על מארסיי ועל  Ile d’If עליו בנוי בית-הכלא בו שכן הרוזן ממונטה כריסטו.

 

 Port Miou– פיורד מדהים שנכנס כ- 1.5 ק"מ לתוך היבשה. לא קל למצוא מקום עגינה אל המזחים המאולתרים משני הצדדים, אך יש סיכוי קצת יותר טוב להיקשר למצופים בכניסה עם חבלים לכיוון החוף. מומלץ לטייל לעיירת הנופש הסמוכה Casis, שם ניתן להצטייד במזון בסופרמרקט וגם לנסות את מזלכם בקזינו.

 

 Illes de Porquerolles– אי יפהפה שהוא שמורת טבע עם מרינה לא גדולה בה ניתן להתרשם מכמה סירות מפרש ייחודיות ומרשימות במזח המזרחי ביותר, וכפר קטן עם כמה מסעדות ובארים. כדאי לצאת לטייל ברחבי האי. כ-25 דקות הליכה יביאו אתכם למצוקים בחוף הדרומי של האי, כאשר הגלים מתנפצים מתחת לרגליכם. אפשר גם לשכור אופניים כדי לטייל באי.